Pierwsze mikrodotacje rozdane! Oznacza to, że jeszcze w wakacje w obszarze rewitalizacji regionalne organizacje pozarządowe zainicjują szereg nowych przedsięwzięć dedykowanych społeczności lokalnej! Spotkamy się na kinie samochodowym, warsztatach artystycznych czy też spotkaniach edukacyjnych dla młodych rodziców.  

W ramach naboru Funduszu Mikrograntów na dzień 23 czerwca 2023 r. wpłynęło pięć ofert:

Stowarzyszenie “Klawe Miasto” w partnerstwie z “Las Kresek” - “Grudziądz. Historia dla dzieci”. Dzięki tej niesamowitej kooperacji powstanie publikacja o historii naszego miasta - bogato ilustrowana - dedykowana najmłodszym! Książka będzie dystrybuowana wśród śródmiejskich bibliotek, kawiarni i szkół. 

Fundacja Włocławski Instytut Rozwoju w partnerstwie ze stowarzyszeniem “Kobiety na swoim” - “Rodzinne kino samochodowe”. Lada moment spotkamy się na kinie samochodowym na grudziądzkich błoniach! Będzie to niecodzienna propozycja na wspólne spędzenie czasu dla całych rodzin, ponieważ organizatorzy zadbają o rodzinny repertuar i atmosferę. 

Stowarzyszenie Kulturalny Port - “Arteterapia siłą napędową młodzieży”. Stowarzyszenie zaprosi młodzież do udziału w cyklu warsztatów m. in. z ceramiki, podczas których nie tylko będzie można poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę, ale także skorzystać z porady psychologa. 

Fundacja w czepku urodzeni. Neurologopedia w neonatologii - "Profilaktyka neurologopedyczna i sensoryczna niemowląt"

Fundacja w czepku urodzeni. Neurologopedia w neonatologii - “Karmienie to sztuka”. Te dwa działania fundacji wpisują się w szeroko rozumianą edukację dla nowych rodziców - mam i tatusiów. Warstwie merytorycznej towarzyszyć będzie m. in. warsztat i wystawa fotograficzna. 

Protokół z posiedzenia Komisji znajdziecie tutaj