Za działania prowadzone w tym roku w Spichlerzu 57 odpowiedzialne będą dwie fundacje, które zadbają o integrację i rozwój grudziądzkich organizacji pozarządowych. Za działalność Grudziądzkiego Centrum Aktywizacji Społecznej odpowiadać będzie Fundacja Studio M6, a o aktywizację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnością w kawiarni oraz fundusz mikrograntów zadba Fundacja Ładowarka.

 

 

Spichlerz 57, czyli miejsce dla organizacji pozarządowych z naszego miasta, będzie w tym roku prowadzone przez dwóch operatorów i finansowane przez miasto. Za organizowanie spotkań, szkoleń i doradztwo dla organizacji oraz aktywizację mieszkańców obszaru rewitalizacji zadba Fundacja Studio M6.

- Zależy nam, żeby inspirować grudziądzkie organizacje pozarządowe. O jeszcze większą kreatywność NGO zadba Fundacja Studio M6, kierując do nich szkolenia, spotkania czy promując ich działalność. Działalność kawiarni społecznej kontynuuje Fundacja Ładowarka – mówi Ewa Niewiadomska-Roman, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej.

Fundacja Studio M6 zaplanowała dodatkowo wydarzenia włączające mieszkańców i mieszkanki Grudziądza w życie społeczne i kulturalne miasta. Punkt informacyjny w Sali Reakcja będzie czynny od poniedziałku do piątku od 12.00 do 20.00, w sobotę od 10.00 do 20.00 a w niedziele od 10.00 do 18.00.

29 stycznia o godz. 17:00 Fundacja Studio M6 zaprasza do Spichlerza 57 mieszkańców i mieszkanki Grudziądza na zajęcia Stresowi mówię NIE! Kacper Śliwiński ze Studio M6 poprowadzi warsztaty na których poznamy techniki przydatne do rozładowania stresu i jego kontrolowania.

Pierwsze otwarte spotkanie Porozmawiajmy przy kawie, dla osób działających w organizacjach pozarządowych odbędzie się 31 stycznia o godzinie 17:30 w Grudziądzkim Centrum Aktywizacji Społecznej Spichlerz57.  Spotkanie poprowadzi Artur Kaniecki, Prezes Zarządu Fundacji Studio M6.

Fundacja Ładowarka, znana już grudziądzanom, w tym roku będzie skupiać swoje działania wokół kawiarni Spichlerz 57, kontynuując tym samym projekt aktywizujący społecznie i zawodowo osoby z niepełnosprawnościami oraz jako operator funduszu mikrograntów.

- Spichlerz 57 café to wyjątkowe miejsce, w którym już od lutego nowe umiejętności i kompetencje zdobędą kolejne osoby, które przejdą nie tylko szkolenie kelnersko-baristyczne, ale wezmą także udział w szeregu aktywności i form wsparcia. Na co najmniej jednego uczestnika projektu czeka etat w kawiarni – podkreśla Dominik Cieślikiewicz z Fundacji.

Kawiarnia działa codziennie w dni powszednie od 10:00 do 18:00, soboty i niedziele od 12:00 do 20:00. W każdą niedzielę czeka na mieszkańców fortepianowa muzyka na żywo! Fundusz mikrograntów to samorządowe środki dedykowane lokalnym NGO, dysponowane przez Fundację Ładowarka, dzięki którym w obszarze rewitalizacji dzieją się warsztaty, spotkania i wydarzenia nastawione na integrację i rozwój społeczności lokalnej. W tym roku duży nacisk zostanie położny na wdrażanie innowacji. Bieżącą działalność „Ładowarki” możecie śledzić na Facebooku @Fundacja Ładowarka oraz Instagramie @Spichlerz57_cafe

Działalność Spichlerza 57 finansowana jest ze środków gminy-miasta Grudziądz.